Dopravní spojení - virtuální zastávkové tabule  (klikni)

 

Obecně - silniční a autobusová doprava (Doprava Ústeckého kraje)

Mezi obcí a řekou Labe prochází silnice I. třídy z Lovosic do Ústi nad Labem a železniční trať Děčín - Praha. Je tedy patrné, že přístupnost obce je pro místní i příchozí obyvatelstvo ve všech směrech dostačující.

Mobilita je tedy podporována díky své dostupnosti železníční sítí ČD v zastávkách Prackovice n.L. a Litochovice n.L. Pravidelné autobusové spojení ČSAD, z Lovosic i Ústí n.L.bylo zrušeno. Pro majitele řidičských průkazů je přiložena podrobnější mapka s náhledem silnic 1.,2. a 3 tříd. Pro sportu chtivé je možno obdobné trasy absolvovat ne mezínárodně uznávaných cyklotrasách Ústí n.L.-Libochovany-Velké Žernoseky-přívoz Malé Žernoseky-Opárno-Prackovice n.L., nebo naopak - doporučuji!!! Dále pro sportovně otrlé lze z Ústí n.L. nebo Lovosic absolvovat jízdu v Polabském údolí přímo na vodě, jen pro vodáky. O pěší turistice v okolí není pochyb, tak vezměte mapku s sebou, svačinu a do toho.

      Obec plánuje vybudování cyklostezky na levém břehu řeky od přívozu Malé Žernoseky do Litochovic a cyklotrasou k budově OÚ a dále pak přes    

       uzavřený prackovický lom směr Radejčín. 

Tak neváhejte a přijeďte k nám, srdečně Vás zveme...

 

Železniční doprava

Zastávka ČD je umístěna v dolní části obce, avšak 5 minut chůzí od Obecního úřadu a samotného centra obce.

Kompletní jídzní řády autobusové a železniční dopravy

      V současné době je budova nádraží uzavřená a nefunkční.